KalimeraEllada.gr

Europa League, Σεντ Γκάλεν-ΑΕΚ 0-1: Πέρασε και παίζει την πρόκριση στους ομίλους κόντρα στη Βόλφσμπουργκ

ΣΠΟΡ

94′
Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 της Σεντ Γκάλεν και πήρε την πρόκριση για τα playoffs του Εuropa League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Βόλφσμπουργκ.
23:17

92′
Δυνατό σουτ του Ολιβέιρα μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.
23:17
Κερδίζει κόρνερ η ΑΕΚ.
23:16
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
23:15
90′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σάκχοφ αντί του Λιβάγια.
23:15
Η Σεντ Γκάλεν πιέζει, αλλά η ΑΕΚ αντέχει.
23:11
86′
Μακρινό σουτ του Γκέρτλερ, η μπάλα άουτ.
23:10
85′
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Σιμόες.
23:07
Το 0-1 της ΑΕΚ:

23:06
81′
Ευκαιρία για τη Σεντ Γκάλεν. Ο Γιουάν έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Σβάρνα και κατέληξε κόρνερ.
23:05
80′
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία, η μπάλα ψηλά άουτ.
23:05
79′
Ωραία προσπάθεια του Γκαρσία που κερδίζει φάουλ και την κίτρινη κάρτα από τον Φαζλίγι.
23:03
77′
Ωραία κάθετη του Μάνταλου στον Γκαρσία, αλλά ο δεύτερος υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.
23:01
Ο Πορτογάλος επιθετικός δεν ήταν σε καλή ημέρα, αλλά κατάφερε να πετύχει το γκολ που δίνει προβάδισμα στην Ένωση.
23:00
74′
Διπλή αλλαγή για τη Σεντ Γκάλεν. Οι Ρουίζ, Στίλχαρτ εκτός, οι Γιουάν, Αντρέ Ριμπέιρο εντός.
22:59
Η ΑΕΚ παίρνει προβάδισμα για την πρόκριση.
22:56
71′
ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ (Ολιβέιρα)! Ο Ατί-Ζίγκι απέκρουσε το πέναλτι του Ολιβέιρα, αλλά ο Πορτογάλος πήρε το… ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!
22:56
70′
ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Ολιβέιρα βρέθηκε απέναντι στον Άτι-Ζίγκι, ο Στεργίου έκανε παρέμβαση, ενώ στη συνέχεια ο Καμερουνέζος γκολκίπερ τον ανέτρεψε, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.
22:54
Ο Γκαρσία πηγαίνει στα δεξιά, εκεί που έπαιζε ο Ανσαριφάρντ.
22:53
68′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκαρσία αντί του Ανσαριφάρντ.
22:52
67′
Επικίνδυνη σέντρα του Μάνταλου, αλλά απομάκρυνε ο Στεργίου.
22:51
Ο εξτρέμ από το Τρίνινταντ και Τομπάκο θα κάνει ντεμπούτο με την κιτρινόμαυρη φανέλα.
22:50
Ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Λιβάι Γκαρσία.
22:50
H AEK προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι, αλλά αδυνατεί να δημιουργήσει ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Ατί-Ζίγκι.
22:47
62′
Αλλαγή για τη Σεντ Γκάλεν. Ο Γκαμπέρι στη θέση του Ντουά.
22:46
60′
Σουτ του Κιντίγια, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιντώτας.
22:45
60′
Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σβάρνας πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Ατί-Ζίγκι.
22:44
59′
Ο Ολιβέιρα κερδίζει κόρνερ από τον Στεργίου.
22:42
56′
Ωραία συνεργασία των Ανσαριφάρντ – Βασιλαντωνόπουλο, με τον δεύτερο να κάνει τη σέντρα απ’ τα δεξιά, αλλά η κεφαλιά του Μάνταλου πέρασε άουτ.
22:37
Εκτός παιχνιδιού ο Ολιβέιρα, δίνει πολλές μάχες ο Ανσαριφάρντ στα δεξιά.
22:36
51′
Κίτρινη κάρτα στον Γκέρτλερ για φάουλ στον Μάνταλο.
22:35
50′
Κίτρινη κάρτα στον Κρίστισιτς για φάουλ.
22:34
Όπως και στο πρώτο μέρος, έτσι και στο δεύτερο, η Σεντ Γκάλεν έχει μπει πιο δυνατά.
22:31
46′
Σουτ του Στίλχαρτ, μπλόκαρε ο Τσιντώτας.
22:31
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
22:31
46′
Έναρξη του δευτέρου μέρους.
22:31
Επέστρεψαν οι παίκτες των δύο ομάδων.
22:17
45 +1′
Τέλος πρώτου μέρους. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0.
22:15
45 +1′
Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.
22:15
Το λάθος του Τσιγκρίνσκι και η απόκρουση του Τσιντώτα:

22:14
Η κεφαλιά του Λιβάγια:

22:12
Η ΑΕΚ έχει ανεβάσει την απόδοσή της μετά το 35ο λεπτό, έχει πάρει τον έλεγχο του αγώνα και ψάχνει ένα γκολ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους.
22:11
41′
Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ έστρωσε στον Σιμόες, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απ’ το αριστερό δοκάρι του Ατί-Ζίγκι.
22:10
Παρατηρήσεις του Ερνάντεθ σε Καρέρα και πάγκο ΑΕΚ.
22:09
39′
Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος βρήκε μέσα στην περιοχή τον Βασιλαντωνόπουλο, ο οποίος έκανε σέντρα-σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε… πλάγιο.
22:08
Έχει κοπάσει η βροχή.
22:07
37′
Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεντ Γκάλεν! Τραγικό λάθος του Τσιγκρίνσκι, ο οποίος έδωσε την μπάλα στον Ντουά που βγήκε τετ α τετ, έκανε το σουτ, αλλά ο Τσιντώτας αρνήθηκε το γκολ!
22:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ.
22:06
36′
Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία κάθετη του Ανσαριφάρντ στον Ολιβέιρα, ο οποίος πλάσαρε, αλλά ο Ατί-Ζίγκι παραχώρησε κόρνερ.
22:04
34′
Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια για φάουλ.
22:02
32′
Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ απ’ τα δεξιά, ο Λιβάγια πήδηξε ψηλότερα, πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Ατί-Ζίγκι.
22:01
31′
Κίτρινη κάρτα στον Μουχάιμ.
22:00
Επιθετικά η ΑΕΚ έχει κάνει ελάχιστα πράγματα, με τον Ολιβέιρα και τον Ανσαριφάρντ εκτός αγώνα.
21:57
Ο Καρέρα συζητά με τον Λιβάγια κάτι που αφορά τη διάταξη της ΑΕΚ.
21:57
Πολύ καλή εικόνα του Τσιντώτα στα πρώτα 30 λεπτά.
21:56
Πιέζει η Σεντ Γκάλεν.
21:54
24′
Ο Μουχέιμ έκανε τη σέντρα, ο Γκιγεμενό πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε σταθερά.
21:53
23′
Ευκαιρία για τη Σεντ Γκάλεν. Ο Γκιγεμενό μπήκε απ’ τα δεξιά στη μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Τσιντώτας παραχώρησε κόρνερ.
21:52
Η ΑΕΚ δεν έχει καταφέρει να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Ατί-Ζίγκι, ενώ την ίδια στιγμή η Σεντ Γκάλεν δείχνει πιο επικίνδυνη.
21:50
21′
Ο Ανσαριφάρντ παραχωρεί κόρνερ.
21:49
20′
Συρτό σουτ του Στίλχαρτ, απομάκρυνε ο Σβάρνας.
21:48
Την ίδια ώρα η Βόλφσμπουργκ προηγείται 1-0 της Ντέσνα. Θυμίζουμε πως απ’ αυτό το ζευγάρι θα βγει ο αντίπαλος της ΑΕΚ στα playoffs, αν περάσει απόψε τη Σεντ Γκάλεν.
21:47
18′

21:42
13′
Ο Ανσαριφάρντ υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ, ενώ έβγαινε απέναντι στον Ατί-Ζίγκι.
21:41
12′
Παράλληλο γύρισμα του Ολιβέιρα στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Μάνταλος δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας.
21:39
Η ΑΕΚ προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι.
21:38
8′
Ο Κιντίγια εκτέλεσε συρτά το φάουλ, αλλά οι αμυντικοί της ΑΕΚ απομάκρυναν την μπάλα.
21:37
Δεν έχει αρχίσει καλά ο Αργεντινός μπακ της ΑΕΚ.
21:36
7′
Φάουλ του Ινσούα στα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά.
21:35
Η Σεντ Γκάλεν έχει μπει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πιέζει ψηλά.
21:34
4′
Παραλίγο αυτογκόλ! Ο Ινσούα προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα, αλλά την έστειλε προς την εστία του, με τον Τσιντώτα να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ και να σώζει την ομάδα του.
21:32
2′
Ο Κράουτσι απέφυγε εντυπωσιακά τον Τσιγκρίνσκι απ’ τα δεξιά, έκανε το γύρισμα, αλλά η μπάλα είχε βγει εκτός τελικής γραμμής.